Zajęcia ogólnorozwojowe 0-36 m-cy

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i opiekunów 0-36 m-cy "Radosne Zabawianki"

Inspiracją i mottem zajęć jest przesłanie, że pierwsze sześć lat życia to najważniejszy okres w kształtowaniu inteligencji oraz różnorodnych zdolności człowieka. Jest to czas najintensywniejszego rozwoju mózgu oraz budowania się fundamentów najważniejszych zdolności dziecka (motorycznych, poznawczych, społecznych, językowych). Dlatego ważne jest, aby od pierwszych miesięcy życia wspierać dziecko w jego rozwoju.

Zajęcia mają na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez zabawę, która jest jednocześnie wspaniałą nauką. Spotkania mają za zadanie dawać praktyczne przykłady zabaw i inspirować do fantastycznego oraz twórczego spędzania czasu z dzieckiem. Opiekunowie poznają elementarne zagadnienia związane z rozwojem psychomotorycznym dziecka oraz sposoby wspierania małego człowieka w jego harmonijnym rozwoju.

Zajęcia prowadzone są na podstawie programu autorskiego, opartego o metody wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, m.in. G. Domana, G. Drydena, M. Montessori. Dodatkowo spotkania wzbogacone są o zabawy inspirowane metodą W. Sherborn, metodą aktywnego słuchania muzyki B. Strauss. W trakcie zajęć wykorzystujemy również zabawy paluszkowe i wierszyki z masażami.

Miejsce: Centrum Mamy i dziecka Pruszków ul. Hubala 7A lok U1
Czas:
 
- piatek godz. 10.15-11.00 dzieci w wieku 0-36 m-cy
- piątek godz. 11.30-12.15 dzieci w wieku 0-36 m-cy zbieramy zapisy
 
       
Koszt: cennik
 
Centrum Mamy i Dziecka
Projekt i wykonanie strony - ALLMATIS.pl